ایده های خوب تکنولوژی حیوانات خانگی رباتیک سبک زندگی

سرگرم کردن گربه های شما توسط ربات های خودکار

نوشته شده توسط تارا صفری

وقتی به خانه ی خود بر می گردید و با صحنه ای رو به رو می شوید که دقیقا صبح هنگام ترک منزل داشتید، چه حسی به شما دست می دهد؟ می بینید که هنوز گربه ی شما، مانند صبح، در یک گوشه کز کرده و متوجه می شوید که او از هیچ چیزی لذت نمی برد و رضایت کامل از زندگی اش ندارد، چرا که آن ها حیوانات پرانرژی و کنجکاوی هستند و همیشه می توانند با انجام بازی ها و تحرک های بسیار، انرژی خود را افزایش دهند. برای حل چنین مشکلی، بهتر است وارد سایت Kickstarter شوید و یک ربات هم بازی جدید  Eboبرای گربه ی خود  خریداری کنید.

Ebo یک ربات کوچک و گرد است که می تواند به طور خودکار در اطراف خانه بچرخد و هنگامی که شما در خانه نیستید با گربه بازی کند. حرکات نامنظم آن، با توجه به حرکات حیوانات طراحی شده اند و باعث می شود صداها و ورزش هایی را بر روی یک صفحه نمایش LED نمایش دهد که این کار دقیقا مانند یک جفت چشم عمل می کند. درمجموع، حرکات و صداهای این ربات باید غیرقابل پیش بینی و هیجان انگیز، برای گربه ی کوچک و پر جنب و جوش باشد.

در بسته بندی Ebo نیز برخی از اسباب بازی های سنتی گربه ها نیز وجود دارد. سر این ربات قابل تعویض است و دارای پرها یا رشته هایی برای بازی گربه است و یک نشانگر لیزر داخلی نیز در آن وجود دارد که هیچ گربه ای نمی تواند در برابر بازی و دنبال کردن آن مقاومت کند.

پوشش بیرونی این ربات تقریبا به گونه ای طراحی شده است که در برابر خراشیدن، پنجه زدن وهر آسیبی که گربه می تواند به آن وارد کند مقاوم است. حتی اگر گربه به  آن لگد بزند و آن را وارونه به زمین بیاندازد او دوباره قادر است روی پاهای خود بایستد و به بازی با گربه ادامه دهد

ربات ظاهراً می تواند اتاق را کاملا اسکن کند تا به موانع موجود در آن جا برخورد نکند و اگر به چیزی برخورد کرد سنسورهای برخورد آن به او هشدار می دهند که جهت را تغییر دهد. با همه ی این ها، Ebo  به گونه ای طراحی شده است که وقتی کسی در خانه نیست، با گربه بازی کند و حتی می توان نوع بازی آن را از قبل در حافظه ی آن برنامه ریزی کرد.

هنگامی که شارژ Ebo کم می شود، او به طور خودکار به استفاده از ذخیره ی شارژ خود می پردازد. باتری می تواند در حالت خود مختار حدود دو ساعت دوام داشته باشد و ظاهراً مدت زمان زیادی طول می کشد تا دوباره شارژ شود.

اگر می خواهید در حالی که بیرون هستید، وضعیت گربه ی خود را بررسی کنید، Ebo  دارای یک دوربین داخلی و میکروفون است که می توانید از طریق یک برنامه تلفن هوشمند، کنترل آن را بدست بگیرید. با کمک این ربات، شما نه تنها می توانید حیوان خانگی خود را ببینید، صدایش را بشنوید و صحبت کنید، بلکه مستقیماً هدایت ربات با استفاده از نشانگر لیزر را نیز بر عهده بگیرید تا با آن بازی کنید.

از آنجا که گربه ها منبع سوژه های بی پایان فیلم ها وعکس ها هستند، با کمک نرم افزارهای موجود در این ربات، می توانید عکس ها و فیلم های ذخیره شده در آن را ویرایش و بارگذاری کنید تا در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

همراه با مدل استاندارد، یک نسخه ی حرفه ای Ebo وجود دارد که ظاهرا از AI استفاده می کند تا رفتار و روحیه ی گربه شما را تجزیه و تحلیل کند و طبق آن تصمیم بگیرد که چگونه و چه زمانی با آن بازی کنید و با گذشت زمان بهتر عمل کنید. گزینه ای به نام کولار نیز وجود دارد که کلا می توانید وضعیت و سایر معیارهای سلامتی گربه را ردیابی کنید، تا مطمئن شوید Ebo وظیفه ی خود را به عنوان یک مربی شخصی به خوبی انجام می دهد یا خیر. امروزه رقابت در بازار وسایل مربوط به حیوانات خانگی، کاملا اشباع شده است و ربات های مختلفی با اهداف مختلفی در این بازار عرضه شده است. در هر صورت، Ebo  به نظر می رسد علاوه بر طراحی جدید، مدلی کاملا خلاقانه در بین هم رده های خود است.

سرمایه گذاری Ebo در حال حاضر در Kickstarter صورت گرفته است، به این صورت که با 40،000 دلار شروع شده و تنها در عرض 32 روز به مبلغ  184000 دلار آمریکا رسیده است. تعهدات اولیه با قیمت 158 دلار برای نسخه ی کریسمس Ebo Standard شروع شد، که شامل یک مدل کوچک همراه با یک دست لباس گوزن شمالی برای این روبات می باشد و در ماه دسامبر ارسال آغاز شده است.
Ebo Standard  نیز با همان قیمت یعنی 178 دلار شروع می شود، اما تا مارس 2020 ارسال نمی شوند.Ebo Pro  نیز با قیمت 198 دلار یا 217 دلار پیش پرداخت شروع می شود و در ژوئن سال آینده ارسال خواهد شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری