تکنولوژی چاپگرها

چاپ سه بعدی قطعات ماشین هیبریدی به نام Loci توسط BigRep

نوشته شده توسط تارا صفری

سال گذشته ، Polymaker   و XEV   با هم همکاری کردند تا آنچه که ادعا می شود اولین ماشین الکتریکی پرینت سه بعدی  به نام LSEV   است را به بازار عرضه کنند. اکنون BigRep   آلمان از نمونه اولیه طراحی شده ماشین اسپرت خود که از 14 قطعه چاپی سه بعدی تشکیل شده است ، به علاوه یک پیشرانه برقی  رونمایی کرده است.

ماشینی با چرخ های منحنی بنام Loci ،  با  مشاوره شرکت NowLab   همان استودیوی طراحی  nera motorcycle – به عنوان وسیله ی حمل و نقل  برای مناطق شهری ، فرودگاه ها ، رفت و آمدهای کوتاه مثلا در مسیر فرعی دانشگاه  با ابعاد 85 x 146 x 285 cm   و از 14 مؤلفه منحصر به فرد چاپ شده با استفاده از دستگاه های BigRep Pro، Studio G2 و One   ساخته شد.

بدنه این ماشین با استفاده از مواد Pro HT  خود شرکت چاپ می شود ، از مواد PLX BigRep   برای ضربه گیرها استفاده می شود ، اتصالات با استفاده از نایلون 6PA6 / 66) ) و لاستیک های پلی اورتان ترموپلاستیک ایجاد می شوند. هیچ اطلاعاتی در مورد رانشگر برقی یا فناوری مستقل نصب شده وجود ندارد ، اما BigRep   به یک مرکز رسانه لمسی روی صفحه نمایش لمسی ، صدای صوتی فراگیر ، شارژ تلفن های بی سیم و روشنایی LED   اشاره می کند.

نمونه اولیه Loci در حال حاضر در سه سبک ارائه شده . مدل Berlin به عنوان یک وسیله ی تک نفره پیش بینی شده است و از لاستیک های بدون هوای TPU  و اجزای تعبیه شده با تراشه های NFC   استفاده شده است که می توان با استفاده از تلفن همراه  قابلیت  شناسایی  داشته باشد (اما می تواند در آینده شامل سنسورهایی برای ردیابی وضعیت هر قسمت در آن باشد.).

مسافران شهری هدف اصلی نوع San Francisco هستند ، که دارای بدنه باریک ، دو صندلی مسافر و یک درب در سمت راست است که بلند می شود و میتواند پوششی برای مسافرینی باشد که از بارش باران پناه می گیرند . مدل ماشین لوکس Dubai ، پانل های خورشیدی ورزشی ، فضای مخصوص چمدان و لاستیک های ناهموار آماده حرکت در کویر را در اختیار شما قرار می دهد.

در حال حاضر ، شما می توانید از Loci   به عنوان یک طراحی پلت فرم تولید احتمالی در آینده یاد کنید. BigRep   می گوید انعطاف پذیری فرایند تولید باعث می شود تا این محصول در زمان محدودی  اجرا شود و طرح اصلی می تواند متناسب با نیازهای محلی اصلاح شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری