ایده های خوب تعطیلات سبک زندگی سرگرمی محیط زیست

سورتمه ای با ماشین الکتریکی Bobsla

نوشته شده توسط تارا صفری

قسمت بخصوص اتومبیل های برفی ، بخش سورتمه ای و بخشی از جنس کارتینگ است ، Bobsla   به افرادی که اسکی باز هم نیستند  لذتی  در سفرهای برفی میدهد که بیشتر از لم دادن جلو شومینه است . سورتمه تمام برقی Tyrolean ، می چرخد ​​و راه خود را در اطراف برف باز میکند. این یک روش آسان  برای لذت بردن از قله های پوشیده از برف کوه های آلپ و فراتر از آن است.

 

وسایل تزئینی Bobsla که در عقب ماشین وجود دارد ، از یک پیشرانه دو موتور 12 کیلو وات  که  می چرخد ​​و راه خود را در برف پیدا میکند ایجاد شده. راننده می تواند حداکثر با سرعت 30 کیلومتر در ساعت (18.6 مایل در ساعت)  شتاب دهد و با ترمز کار را به صفر برساند.

 

بر خلاف  اتومبیل های برفی ، Bobsla   فرمان ندارد. درعوض ، با شکل سورتمه ایی خود  به جلو می رود ​​و به دور برف می چرخد ، این سواری است  که با عنوان  سورتمه موتوری میتوان از آن یاد کرد هر عاشق برفی در دوران کودکی (و شاید دوباره در بزرگسالی) آن را تصور کرده است.

مخترع آن Sergey Ignatyev ، فرصت های بیشتری را در گردشگری می بیند ، جایی که دوره ها و مسابقات می تواند جایگزینی برای فعالیت های سنتی در استراحتگاه های اسکی ، هتل ها و سایر مناطق باشد. برخلاف اسکی و اسنوبورد ، Bobsla-ing   نیازی به تپه ندارد و می توانید از یک تکه نسبتاً کوچک از برف مسطح ، در مکانی بین 50 تا 100 متر (164 تا 328 پا) استفاده کنید. این وسیله نیاز به یادگیری  ندارد ، زیرا طراحی شده است که پس از یک بار حرکت ، کنترل عملکرد برف را می آموزید.

 

Bobsla   اولین مشتری خود را در منطقه اسکی اتریش Obergurgl-Hochgurgl   دارد که ناوگان سورتمه الکترونیکی را برای فراهم آوردن فرصت های برفی برای بازدید کنندگان خریداری کرده است. بلیط برای 15 دقیقه سوار شدن 20 یورو است. با قضاوت بر اساس کلیپ های ویدئویی که دیده ایم ، Bobsla-ing   مانند یک انفجار به نظر می رسد و این احساس را داریم که می خواهیم بیش از 15 دقیقه در صندلی بمانیم. امیدوارم که در صورت موفقیت این برنامه ، گزینه های بلیط اضافی (یک ساعت ، کل روز و غیره) را در آینده ارائه دهند.

هر باتری Bobsla   قابل تعویض است به گونه ای که رفت و آمد مکرر می تواند ناوگان را تا حد امکان روان نگه دارد. طبق گفته Ignatyev ، شارژ تقریباً دو ساعت طول می کشد و Bobsla باتری اضافی و سخت افزار شارژ را نیز با این ماشین ها ارائه می دهد.

 

Bobsla  در نمایشگاه ISPO   ماه آینده ، جایی در کنار جوایز BrandNew    ، همراه ExoLung   به رسمیت شناخته خواهد شد. Ignatyev امیدوار است  ماشین خود را به استراحتگاه های برفی در سراسر اروپا و آمریکای شمالی برساند و همچنین در نظر دارد تابستان را برای سال 2020 تغییر دهد. در ضمن Bobsla    با قابلیت استفاده از سوخت هم در Obergurgl   در دسترس است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری

افزودن دیدگاه