دسته‌بندی نشده

تست ردیابی چشم برای تشخیص پارکینسون

نوشته شده توسط تارا صفری

سازمان غذا و داروی ایالات متحده موفق به دستیابی دستگاهی شدند که با فناوری ردیابی چشم  قادر به تشخیص زودرس بیماری پارکینسون شده است. امید است که تعیین FDA روند تسریع در آزمایش را برای پزشکان فراهم کند و روشی جدید و مطمئن برای تشخیص بیماری در اولین مراحل خود ارائه دهد.

با تجربه من، بیماران پاركینسون اغلب سالها با مشكل روبرو می شوند و مجبور بودند از پزشكی به پزشكی دیگر روند تا بتوانند تشخیص صحیحی را دریافت كنند.” در این بیماری ، 60٪ از بیماران حداقل یک بار در مورد بیماریشان  اشتباه تشخیص داده شده ، در حالی که یک سوم از بیماران دو بار بیماریشان اشتباه  تشخیص داده شده است . این یک آمار وحشتناک و غیرقابل قبول در عصر طب مدرن است.

George Gitchel ، محقق كه سالها بر روی ارتباط بین لرزش چشم و بیماری پاركینسون كار كرده است

تحقیقات زیادی در حال انجام است که به عنوان نشانه های اولیه بیماری پارکینسون روی نشانه های زیستی موجود در چشم متمرکز شده است. برخی از مطالعات حاکی از ارتباط بین نازک شدن شبکیه و شروع پارکینسون است و اشاره به آزمایش غیر تهاجمی چشم به عنوان راهی برای ابتلا به بیماری قبل از بروز سایر علائم عصبی است .
این آزمایش جدید که توسط شرکت فناوری RightEye ساخته شده است ، براساس تحقیقات انجام شده است ، نشان می دهد لرزهای کوچک چشمی می توانند قبل از بروز سایر علائم چشمی، بیماری را تشخیص دهند. فناوری ردیابی RightEye چندین سال است که به پزشکان کمک می کند تا پزشکان انواع اختلالات بینایی را تشخیص دهند.

این دستگاه جدید FDA Breakthrough Designation بر روی فناوری RightEye متمرکز شده است تا به پزشکان در تشخیص بیماری پارکینسون کمک کند. این برنامه به منظور تسریع در توسعه ، ارزیابی و بررسی دستگاههای پزشکی است که نشان دهنده اثربخشی مؤثرتر در معالجه یا تشخیص بیماریهای جدی است ، البته در مقایسه با دستگاههای فعلی موجود در بازار .

این علامت نشانه بارز آن است که تحقیقات در زمینه ردیابی چشم به عنوان یک مدل تشخیصی برای پارکینسون نوید بخش و مؤثر خواهد بود. این سیستم RightEye در حال حاضر برای استفاده پزشکان در دسترس است ، قبل از اینکه فناوری بتواند به طور گسترده برای تشخیص بیماری پارکینسون مستقر شود ، تحقیقات بیشتری انجام خواهد شد.

Adam Gross ، مدیرعامل RightEye ، نشان می دهد كه این وسیله حیاتی در بازار یك اندازه گیری جدید و عینی را برای پزشكان ارائه می دهد تا در ابتدای ابتلا به این بیماری تشخیص داده شود.

موفقیت این دستگاه در FDA ، RightEye   فرصتی برای برطرف کردن نیاز جدی برآورده نشده در مبارزه با بیماری پارکینسون را ارائه میدهد.” “هزینه سالانه بیماری پارکینسون در آمریکا تقریباً 52 میلیارد دلار  تخمین زده شده است. ارزیابی اولیه ، مداخله و تشخیص دقیق تر میتواند  این هزینه ها را کاهش دهد ، در عین حال باعث بهبود نتایج بیمار و کیفیت زندگی می شود.

Gross
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری