دسته‌بندی نشده

مایع مغناطیسی تزریقی، می تواند مانع از دست رفتن خون شود.

نوشته شده توسط تارا صفری

یکی از اولین اهداف گروه امداد و نجات در زمان تصادف، یافتن پارگی و جلوگیری از خونریزی آن می باشد. ممکن است روزی بتوان با تزریق مایع مغناطیسی، این کار را با روش مؤثرتر از همیشه انجام دهد.
این مایع توسط تیمی در MIT به سرپرستی یوناتان تکلیب ساخته شده و دارای ذرات مغناطیسی کوچکی است و به عنوان یک سیستم تعلیق مغناطیسی شناخته می شود.
ایده این است که دو آهنربای کوچک اما قوی به پوست چسبیده و در هر طرف پارگی قرار گیرند، پس از آن مایع تعلیق مغناطیسی در جریان خون مستقیماً از بالاتر از زخم تزریق شود. از آنجا که این مایعات متعاقباً به میدان مغناطیسی بین دو آهنربا منتقل می شوند، با متوقف شدن ذرات، فوراً جامد می شود و تا حد زیادی جریان خون را کاهش می دهد یا حتی متوقف می کند.

این یک اقدام موقت است که برای تثبیت حال بیماران تا رسیدن به بیمارستان انجام می شود. در آنجا، انسداد مغناطیسی برداشته می شود و زخم بسته می شود. این سیستم برای آسیب های داخلی مفید واقع نشده، اما به طور قطع می تواند جان افراد را نجات دهد.
تکلیب می گوید: “ما امیدواریم که مدت زمان بقای بیماران را با حداقل 30 دقیقه با صرفه جویی در خون افزایش دهیم، به طوری که آن ها پس از ورود به مرکز درمانی در وضعیت پایدار تری قرار بگیرند”. “مطالعات نشان داده اند كه كاهش از دست دادن خون، تأثیر معنی داری بر احتمال بقا دارد.”
دانشمندان تحقیقات خود را امروز دوشنبه در بخش انجمن فیزیکی سیالات آمریکا  در هفتادمین نشست سالانه ی سیالات در سیاتل، ارائه دادند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری