سبک زندگی معماری هنر

برجهای الهام گرفته از Pharrell Williams

نوشته شده توسط تارا صفری

موسیقی و معماری اغلب با هم همکاری دارند ، از جمله وقتی که Beyoncé از یک آسمان خراش الهام گرفت و David Adjaye با برادرش همکاری کرد تا آلبوم خود را بیرون دهد و در این راستا اخیرا Pharrell Williams ستاره پاپ در زمینه طراحی یک جفت برج مسکونی مرتفع همکاری کرده است.

هنوز مکان این ساخت و سازهای مشخص نشده ولی برای ساخت و سازها در تورنتو برنامه ریزی شده است. براساس بیانیه مطبوعاتی توسط توسعه دهندگان ، Pharrell Williams با معماران گروه IBI و طراحان U31 همکاری داشته است.

قضاوت کنید این که دخالت شخصی این هنرمند در واقع چقدر مهم است ، دشوار است و هرچند Williams برای این نوع کارها تجربه داشته است ، از جمله همکاری در طراحی مرکز جوانسازی در میامی. و به گفته او اصلا در این باره نگران نیست.

نمای های موج دار ساختمانها از آهنگ Gust of Wind او الهام گرفته شده است و از الگوهای موج صدا از آن برای ایجاد بالکن استفاده شده است.

ما تقریباً در مراحل اولیه به این مفهوم رسیدیم و با Pharrell کار کردیم تا آهنگی را انتخاب کنیم که واقعاً  متعلق به او باشد و بتواند به این ایده کمک کند.” وی گفت: ” یک احساس پیچیده و خالص در رابطه با این ساختمان وجود دارد ، به همین دلیل Gust of Wind بسیار مناسب بود.هنگامی که ما این آهنگ را می خواندیم ،  نت های مناسب که  روانتر بودند را ، تست و تکرار میکردیم. همانطور که در اطراف ساختمان قدم بزنید ، دو روی ساختمان یکسان نیست.طراحی های این ساختمان، لحظات مختلفی را از این آهنگ نشان می دهند.

Mansoor Kazerouni، معمار ارشدگروه IBI

برج شمالی از 21 طبقه تشکیل شده و تا 76.9 متر (252 فوت) بالا خواهد رفت ، در حالی که برج جنوبی دارای 32 طبقه و از ارتفاع 108.55 متر (356 فوت) خواهد بود. این ساختمان ها یک تریبون مشترک خواهند داشت و 751 خانه در آن وجود دارد ، از آپارتمان های استودیویی گرفته تا سه اتاق خوابه ، که قیمت ها در حدود 400000 دلار آمریکا شروع می شود.

علاوه بر این ، به عنوان بخشی از پروژه ، ساختمان 413 واحدی کوچکتر دیگری در کنار برج ها ساخته خواهد شد و شامل 200 واحد مسکن ارزان قیمت نیز میباشد و در ضمن یک پارک عمومی جدید نیز ایجاد خواهد شد.

امکانات برنامه ریزی شده شامل یک مرکز بهداشت با استخر سرپوشیده ، فضای باز ، باغ ها ، فضاهای همکاری ، یک مرکز تناسب اندام و کلوپ برای بچه ها است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری