ایده های خوب تکنولوژی سبک زندگی موبایل

تراشه Snapdragon 865 به منظور تأمین قدرت تلفن های flagship در سال 2020

نوشته شده توسط تارا صفری

Qualcomm از تراشه موبایل جدید خود یعنی Snapdragon 865 برای سال 2020 رونمایی کرده است . از جمله به روزرسانی های مهم این تراشه ، عملکرد 5G ، کارایی دوربین بالاتر و فناوری های صفحه نمایش مانند HDR و Dolby Vision را میتوان نام برد.

مانند همیشه ، این تراشه جدید قادر است محاسبات بیشتری را در مدت زمان کوتاهتری انجام دهد ، با این وجود کمتراز باتری استفاده میکند، و به همین دلیل است که نسخه های پیاپی آنها قادر به افزایش عملکرد سال به سال هستند (امسال Snapdragon 855 همه جا وجود داشت از Google Pixel 4 XL گرفته تا سامسونگ Galaxy Note 10 ).

Qualcomm می گوید ، افزایش محاسباتی و گرافیکی تراشه جدید باید تا 25 درصد بهبود عملکرد را در مقایسه با تراشه سال گذشته داشته باشد ، در ضمن این که سرعت های 5G از 7.5 گیگابیت بر ثانیه بالا می روند ، که این مقدار 5 گیگابیت در ثانیه در سال گذشته بوده است.

پردازنده تصویر Spectra 480 (ISP) قادر به پردازش حداکثر 2 گیگا پیکسل در هر ثانیه است – که برای مدیریت ، 200 MP عکس ، 8K فیلم و 960 فریم در ثانیه فیلم آهسته با وضوح 720p. کافی است و توانایی پشتیبانی از Dolby Vision HDR را نیز خواهد داشت.

پردازش و بهبود بهره وری باید باعث شود بازی های موبایل در Snapdragon 865 به بازی های کامپیوتری نسبت به قبل نزدیکتر باشد ، Qualcomm ، با استفاده از جلوه های روشنایی و بازتاب ، بسیار بهتر عمل میکند.

عملکرد هوش مصنوعی – یعنی محاسباتی که به طور خاص مربوط به شبکه های عصبی و یادگیری ماشینی است – ظاهراً در مقایسه با Snapdragon 855 ، تا حدودی دو برابر بهبود خواهد یافت ، این بدان معنی است که برنامه هایی مانند Google assistant   بسیار سریعتر بدون نیاز به مراجعه cloud  در شبکه کار می کنند.

در این تراشه آخرین استاندارد Wi-Fi 6   پشتیبانی می شود ، این یعنی سرعت حداکثر 1.8 گیگابیت در ثانیه و بلوتوث 5.1 با صدای باند فوق العاده گستردهSWB)  )  در ضمن اتصالات بلوتوث شما سریعتر و قابل اطمینان تر از گذشته  خواهند بود.

Alex Katouzian ، معاون رئيس جمهور ارشد و مدير كل دستگاه هاي تلفن همراه در Qualcomm   میگوید : “Snapdragon 865   از پيشرفته ترين عملکرد 5G   و ويژگي هاي خاس دیگر پشتيباني مي كند و قابلیت های يك تلفن همراه را بالا مي برد.” “این موفقیت به علت 30 سال رهبری و نوآوری Qualcomm   است.”

باید منتظر بمانیم و ببینیم Snapdragon 865 در چه تلفن هایی ظاهر میشود ، و البته می توانید انتظار داشته باشید که امثال سامسونگ ، OnePlus ،   ، گوگل ، Xiaomi ، ال جی ، سونی و سایرین بسیار علاقه مند باشند که Qualcomm را   ارائه دهند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری