دسته‌بندی نشده

دوچرخه برقی رکاب جلوعجیب وغریبی

اولین بار در سال 2009 درمورد Cruzbike Silvio ، دوچرخه ای منحصربفرد با رکاب جلو (رکاب زدن از چرخ جلو) خبرهایی شنیده شد. تا کنون زمانهای زیادی از Cruzbike گذشته است و اکنون این شرکت T50e برقی را به بازار معرفی کرده است.

خب ، اول از همه ، مزیت های دوچرخه رکاب جلو چی هستند؟

اولا، ركاب های سنتی زنجیر طولانی دارند ، كه از انتهای جلوی دوچرخه تا پشت کشیده می شوند. دوما، این زنجیره علاوه بر اینکه برای روغن کاری کردن مشکل دارد ، مقدار زیادی خم می شود و میزان قدرت پدال را که به چرخ عقب منتقل می شود کاهش می دهد.

در مقابل ، زنجیر Cruzbike فقط باید از میل لنگ بلند شده به چرخ جلو برسد. این بدان معنی است که طول آن به صورت قائم است ، و البته اوضاع را محکم تر و کارآمدتر نگه می دارد.

T50e یک موتور 300 واتی را به مجموعه اضافه می کند ، که در مواقع ضروری دوچرخه را به حالت ” هر دو چرخ ” در هنگام پدال زدن تبدیل می کند. از این موتور می توان برای افزایش قدرت پدال نیز استفاده کرد ، یا می تواند به تنهایی از طریق سوئیچ دریچه گاز قدرت را بدست بگیرد.

در حالت برقی ، این دوچرخه دارای حداكثر سرعت 20 مایل در ساعت (32 كیلومتر در ساعت) است كه با یك بار شارژ باتری لیتیوم یونی آن LG Chem 36V / 6.4-Ah / 235-Wh قابلیت جابجایی مناسب برای  20 مایل را دارد. لازم به گفتن نیست که اگر سوارکاران مایل به پدال زدن باشند ، می توانند مسافت بیشتری را برانند.

سایر ویژگی های آن شامل یک چهارچوب با آلیاژ آلومینیوم 7005 T6 ، صندلی با زاویه قابل تنظیم ، ترمزهای دیسک مکانیکی ، یک گیربکس گیرنده SRAM X7 Twist و دارای ۹ دنده سرعت  SRAM PowerGlide است. طبق گزارش ها ، وزن آن در حدود 39 پوند (18 کیلوگرم) می باشد.

اگر مایل هستید Cruzbike T50e خود را  خریداری کنید ، می توانید سفارش خود را از 10 دسامبر از طریق لینک زیر ثبت کنید. این دوچرخه 2600 دلار قیمت دارد و در ابتدا فقط در دسترس مشتریان آمریکایی خواهد بود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری