تکنولوژی خودرو

حراج تنها خودروی پروازی با گواهینامه FAA

نوشته شده توسط تارا صفری

 براساس حراج خانه Barrett Jackson ، در حال حاضر تنها یک وسیله نقلیه به عنوان اتومبیل جاده ای و هواپیمای دارای گواهینامه FAA   ثبت شده است و قرار است در Scottsdale ، آریزونا ، به حراج گذاشته شود.

Taylor Aerocar در زمان خود اتفاق بزرگی بود. طراحی خلاقانه Molt Taylor  برای این وسیله کوچک  دو صندلی به ارمغان آورد  ، موتور 150 لیتری Lyoming O-320   آن را با حداکثر سرعت 60 مایل در ساعت (5/96 کیلومتر در ساعت) به جلو میراند.

در صورت نیاز به پرواز ، بالها و دمهای آن را در تریلر بزرگ  ‘8 پا (2.4 متر) با خود بکشید. و برای پرواز ، می توانید وسایل پرواز را در طی یک فرایند که حدوداً نیم ساعت طول بکشد ، وصل کنید . پرواز با سرعت حدود 55 مایل در ساعت شروع میشود  (88 کیلومتر در ساعت) و به سرعت 100 کیلومتر در ساعت (160 کیلومتر در ساعت) میرسد .

در کل از نظر جاده ای و ثبت شده ، این شرکت همچنین موفق به دستیابی به گواهینامه FAA   در رده هوایی استاندارد است این تنها وسیله نقلیه ای که موفق به دستیابی به هر دو  مجوز شده است.

Taylor برنامه هایی  را در دست داشت تا Aerocar   را بصورت عمده تولید کند ولی او نتوانست تعداد کافی خریداران را  پیدا کند و این پروژه تنها با پنج مورد ساخته شد. اکنون ، بیش از نیم قرن بعد ، یکی از آنها برای فروش آمده است.

این دومین مدل با کد N101D (1954)    ساخته شده است ، و صاحب آن Greg Herrick آن را به خوبی در موزه پرواز طلایی Wings Flying   در Minneapolis حفظ کرده است. کارکرد این وسیله 15254 مایل (24،549 کیلومتر) در جاده و 781 ساعت در هوا  است.

در گذشته Herrick  مشکلاتی برای فروش N101D   داشت . و اکنون برای حراج در Scottsdale به Barrett Jackson میرود البته بدون هیچ گونه هزینه ای . علاقه مندان به ماشین پرواز به سراغ پس اندازه ای خود بروید !

ظاهراً این وسیله هنوز حالت پرواز را داراست ، بنابراین چه کسی می داند ، شاید بتوانید این احساس فوق العاده  و پرماجرا را تجربه کنید .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری