دسته‌بندی نشده

تشخیص اولیه پارکینسون مبتنی برتغییر رفتار در روند نوشتن و ترسیم

نوشته شده توسط تارا صفری

تیمی از محققان استرالیایی بر اساس مجموعه کارهای نقاشی و یا نوشتن ، آزمایش تشخیص زودرس بیماری پارکینسون را تهیه کرده اند.استارت آپ تجاری Jesse Medical در مراحل نهایی آزمایش است و نتایج جدید تا سال 2022 عرضه میشود.

تشخیص بیماری پارکینسون بسیار دشوار است. پزشکان در حال حاضر هیچ راهی برای تشخیص بیماری قبل از شروع علائم آن ندارند ، و حتی گاهی تشخیص علائم  مربوط به پارکینسون  مشکل و شک برانگیز  میباشد.

تشخیص زود هنگام بیماری پارکینسون بسیار حیاتی است ، زیرا بسیاری از درمان های دارویی موجود در حال حاضر فقط برای کند کردن علائم ببیماری  کار می کنند. مجموعه بزرگی از راهکارهای تشخیص بیماری  در حال ظهور هستند تا بتوانند به تشخیص سریع علائمی در آزمایش خون ، آزمایش بو ، آزمایش چشم و حتی آزمایش اشک بپردازند.

آزمایش جدید محققان استرالیایی پس از امضای توافق نامه با Jesse Medical  ، آزمایش مهمی برای دستیابی به کاربردهای بالینی است. این آزمایش مبتنی بر این است که یکی از اولین نشانه های بیماری پارکینسون ، عدم توانایی بسیار کم در نوشتن و نقاشی فرد است.

تشخیص زود هنگام این بیماری بسیار مهم است زیرا می دانیم زمانی که کسی شروع به لرزش یا گرفتگی غضلات شود ، ممکن است بتوان خیلی زود آن را درمان کرد .” “از مدتها قبل میدانیم که بیماری پارکینسون بر کنترل عضلات و فعالیتها تأثیر می گذارد ، بنابراین شاید بتوان از تاثیر تغییر در نحوه نوشتن و نقاشی بیماران به شروع بیماری پارکینسون پی برد.

Dinesh Kumar، بخشی از تیم مهندسی که روی این پروژه از دانشگاه RMIT کار می کند

این آزمون شامل هفت فعالیت مختلف برای مهارت های نوشتاری یا ترسیم است که با استفاده از یک تبلت دیجیتالی به پایان می رسد. این نرم افزار داده های فرد را به صورت واقعی ارزیابی می کند . آزمایش های اولیه میزان دقت 93 درصد در تشخیص بیماری پارکینسون در مراحل اولیه را نشان داده است .

از آن زمان که این فناوری بهینه سازی شده است هدف این بوده که نه تنها به عنوان یک آزمایش تشخیص زودرس عمل کند بلکه به عنوان ابزاری برای نظارت بر کارآیی داروها و نظارت بر پیشرفت بیماری در طول زمان بکار گرفته شود .

فن آوری ما کاملاً عینی است و در بررسی روند بهبودی و روند پیشرفت بیماری بسیار حساس است.

Kumar

امید است توافق جدید با Jesse Medical برای تجاری سازی این آزمایش کمک کند و منجر به توسعه این برنامه شود و هر چه سریعتر به بازار عرضه شود. برنامه فعلی انجام آزمایشات بزرگی در استرالیا و چین طی 12 ماه آینده است. اگر همگی طبق برنامه پیش بروند ، محققان پیش بینی می كنند كه این آزمایش در سال  2022 می تواند از نظر بالینی در دسترس باشد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری