تکنولوژی لپ تاپ

رفع مشکلات صفحه کلید در MacBook

نوشته شده توسط تارا صفری

اپل خط لپ تاپ برتر MacBook Pro   خود را به روز کرده است ، اندازه صفحه نمایش را از 15.4 اینچ به 16 اینچ بالا برده، پیکربندی های قدرتمندتری را اضافه کرده  و مشکلات کیبوردی که باعث گرفتاری نسخه های فعلی رایانه  شده است را رفع کرده است.

 این یک لپ تاپ برای متخصصان است با  صفحه نمایش بزرگتر ،  64 گیگابایت رم ، جدیدترین پردازنده های 6 هسته ای و 8 هسته ای اینتل و گزینه های گرافیکی ارتقا یافته و همچنین تا 11 ساعت باتری آن دوام خواهد داشت.

 بررسی های رایانه جدید روی صفحه کلید متمرکز شده است ، که ظاهراً مورد بازنگری قرار گرفته است. اپل در حال حاضر یک برنامه تعمیر رایگان را برای صفحه کلیدهای فعلی MacBook Pro   در اختیار دارد ، که اگر به طرز عجیبی عمل کنند مثلا  کلیدهایی عمل نکنند و یا بیش از یک حرف تایپ کنند ، میتوان از این برنامه استفاده کرد.

اپل می گوید فقط “درصد کمی” از لپ تاپ ها تحت تأثیر این مشکلات تایپ قرار گرفته بودند ، اما گزارش ها به اندازه کافی گسترده بوده است که  این صفحه کلید از شهرت بدی برخوردار باشد. در این مدل جدید ، اپل  مکانیزم  مورد استفاده در گذشته را جایگزین کرده است.

اکنون یک کلید Esc فیزیکی در کنار Touch Bar وجود دارد و دکمه Touch ID نیز از Touch Bar جدا شده است تا ضربه زدن راحت تر شود.

برای اولین بار در MacBook ، می توانید حداکثر 8 TB فضای ذخیره سازی را در داخل این MacBook Pro جدید داشته باشید. اپل می گوید: عملکرد بهبود یافته حداکثر دو برابر سریعتر از مدل های قبلی برای انجام برخی کارها ، سیستم شش بلندگو و هندلینگ دوباره طراحی از مزایای این رایانه جدید است.

اپل این رایانه جدید را “بهترین نوت بوک حرفه ای جهان” می نامد ، و اظهار دارد این یکی از قدرتمندترین لپ تاپی است که می توانید در دست خود را بگیرید.

 MacBook Pro جدید 16 اینچی اکنون مستقیماً از اپل با قیمت اولیه 2399 دلار آمریکا (همان مدل های 15 اینچی قبلی) در دسترس است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری