ایده های خوب تکنولوژی رباتیک سبک زندگی

پهپاد عجیب “bicopter”

نوشته شده توسط تارا صفری

شرکت Zel Zero Robotics پس از ساخت پهپاد کوچک که برای پروازهای ساده شخصی ساخته شده بود ، این بار به ایده بزرگتری می اندیشد. شما ممکن است این پهپاد جدید را یک پهباد معمولی را در نظر بگیرید ، اما هیچ چیز معمولی در مورد نحوه پرواز این ” bicopter” در هوا وجود ندارد.

این روزها اکثریت پهپادها برای کنترل حرکت خود به چهار روتور وابسته می باشند. با تنظیم مقدار گشتاور تحویل یافته به هر یک از چهار روتور ، نرم افزار کنترل پرواز می تواند این کوادکوپترها( هلیکوپترهای با چهار بالگرد) را در محل خود معلق کند و باعث حرکت به سمت جلو، عقب یا پهلوها و همچنین برخاستن و فرود می شود.

Zero Zero Robotics فکر می کند این ممکن است بیش از حد خطرناک باشد. در عوض ، V-Coptr Falcon تعداد روتور را به دو عدد کاهش می دهد و ماشین های کج کننده پیچیده ای را اضافه می کند که آنها را قادر می سازد کار چهار روتور را انجام دهند. این روتورهای کج کننده در انتهای بازوها قرار دارند که از قسمت بالای بدنه پهپاد خارج می شوند و در صورت عدم استفاده می توانند به داخل بسته شوند تا یک بسته بندی  22 X 15 X 7 سانتی متر (8.7 x 5.9 x 2.7 اینچ) تشکیل دهد. که فقط 730 گرم وزن دارد (26 اونس).

مهمترین مزیت این طرح ، که حداقل تطابق با Zero Zero Robotics دارد، یک پروازطولانی 50 دقیقه ای به لطف باتری 4500 میلی آمپر ساعتی و راندمان بیشتر در هوا می باشد. بهترین چیزی که امروز از کوادکوپتر می توانید داشته باشید ،پرواز حدود 30 دقیقه ای مشابه DJI Mavic 2 ، وزن کمی بیشتر از 907 گرم (32 اونس) و باتری 3،850 میلی آمپر ساعت می باشد.

یک مزیت واقعی در این سبک پرواز منحصر به فرد وجود دارد. V-Coptr به یک سنسور CMOS 1 / 2.3 اینچی مجهز شده است ، همان موردی را که شما در آخرین دنده DJI پیدا می کنید ، که به شما این امکان را می دهد تا عکسهای 12 مگاپیکسلی و فیلم های 4K با سرعت 30 فریم در ثانیه بگیرید. این دوربین بر روی یک گیمبال مکانیکی سه محوری قرار گرفته است تا بتواند فیلم را صاف نگه دارد ، در حالی که فیلم می تواند ازفاصله 7 کیلومتری (4.3 مایل) به کاربر ارسال شود.

از دیگر ویژگی های آن می توان به عملکرد بازگشت به خانه ، مسیرهای پرواز از قبل برنامه ریزی شده ، ویژگی خودکار بودن و جلوگیری ازبرخورد به مانع رو به رو که توسط یک دوربین استریوی داخلی در قسمت جلو استفاده می کند، اشاره کرد.

 Zero Zero Robotics پهپاد V-Coptr Falcon را  با قیمت فعلی 699 دلار آمریکا قرار داده است ، اگرچه قصد دارد بعد از ورود به بازار، قیمت 999 دلاری را روی آن بگذارد. این قیمت شامل کنترلر ، پروانه های یدکی و کیس محافظ است.  ارسال کالا برای فوریه 2020 برنامه ریزی شده است. حال می توانید فیلم زیر را مشاهده کنید.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری