ایده های خوب سبک زندگی معماری

ساختمان شناور در روتردام

نوشته شده توسط تارا صفری

اخیراً ما از یک آسمان خراش از جنس چوب در روتردام ، هلند گزارش دادیم و اکنون پروژه پایدار دیگری نیز با استقبال  شرکت Powerhouse به شهر می آید. Floating Office Rotterdam (FOR)  یک اداره با بام سبز است که روی آب قرار دارد و قرار است به زودی ساخت آن آغاز شود.

این ساختمان  قرار است در بندر Rijnhaven روتردام به عنوان یک اداره مرکزی جدید برای مرکز جهانی سازگاری با محیط زیست واقع شود ،که هدف آن آماده سازی جوامع ،شهرها و کشورها برای اثرات مخرب تغییرات آب و هوا است . این کمیسیون توسط Ban Ki-moon  ، رئیس سابق سازمان ملل ، بیل گیتس ، و مدیر عامل صندوق بین المللی پول ، Kristalina Georgieva هدایت می شود.

این ساختمان شناور پیش ساخته خواهد بود و در درجه اول از چوب ساخته می شود. این خانه از سه طبقه تشکیل شده است که دارای سقف های بزرگ است که باعث ایجاد سایه می شود. علاوه بر دفاتر ، ساختمان همچنین دارای یک رستوران با یک تراس بزرگ در فضای باز و یک استخر است.

سقف این ساختمان  تا حدی از فضای سبز پوشیده خواهد شد و مابقی آن توسط پنل های خورشیدی اشغال میشود . همچنین دارای سیستم مبدل حرارتی خواهد بود که از آب بندرگاه  استفاده می کند تا گرمایش و سرمایش بدرستی انجام گیرد .

طراحی یک ساختمان اداری پایدار و شناور بسیار چالش برانگیز بود و ما به روشی یکپارچه به آن نزدیک شدیم.با استفاده از آب Rijnhaven ،خنک سازی ساختمان انجام میشود و با استفاده از سقف و پانل های خورشیدی ،منبع انرژی تامین میشود ،این ساختمان واقعاً از نظر انرژی خودکفا است. این ساختمان از چوب طراحی شده است و به راحتی می تواند قابل بازیافت باشد .

Ban Ki-moon ،بنیانگذار و معمار شرکت Powerhouse

انتظار می رود که ساخت و ساز FOR در دو ماه آینده آغاز میشود و به طور رسمی توسط دبیرکل Ban Ki-moon و شهردار روتردام در اواخر سال 2020 افتتاح شود و این مدت  بسیار کوتاه است. این کار برای 5 تا 10 سال مورد استفاده قرار خواهد  گرفت ، پس از این مدت ممکن است بسته به شرایط مورد نیاز ، این ساختمان میزبان مستاجر دیگری شود یا به مکان دیگری منتقل شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری

افزودن دیدگاه