پیرامون خانه تکنولوژی سبک زندگی

جالبتر شدن با هوش مصنوعی توسط آخرین نسل یخچال های هوشمند LG و Samsung

نوشته شده توسط تارا صفری

LG و Samsung با در نظر گرفتن CES 2020 (نمایشگاه وسایل الکتریکی سال 2020) ، از افراد در نمایشگاه دعوت می کنند تا به داخل آشپزخانه بروند و با آخرین یخچال های هوشمند آنها ارتباط برقرار کنند ، این یخچال ها به گونه ای طراحی شده اند که غذا را با زحمت کمتری بتوانید تهیه کنید.

هدف ما در CES 2020 این است که آنچه در آشپزخانه های فردا از یخچال و فریزر LG InstaView با همکاری هوش مصنوعی ممکن است را نمایش بدهیم.” وی افزود: “امروزه با وجود تکنولوژی ،  این جعبه های سفید ما به سرعت خسته کننده میشوند و قرار است به ماشینهای هیجان انگیز تبدیل می شوند که می توانند یخ های هنری ایجاد کنند ، برنامه ریزی شام و ایجاد لیست های خرید را انجام دهند ، یخچال و فریزرهای پیشرفته ما با ThinQ برای مشتریانی طراحی شده اند که برای هر کمکی که در آشپزخانه انجام دهد از او قدردانی خواهید کرد.

” Dan Song ” از شرکت LG در بیانیه مطبوعاتی

یخچال های LG جدید InstaView از یک صفحه نمایش شفاف 22 اینچی برای ایجاد یک پنجره برای دیدن داخل آن بدون نیاز به باز کردن درب استفاده می کنند. این پنل همچنین به عنوان یک رابط لمسی برای مرور اینترنت در جستجوی دستور العمل های آشپزی یا تماشای فیلم آشپزی از طریق اتصال به Wi-Fi استفاده می شود.

نسل دوم ThinQ مواردی را که در یخچال قرار داده شده و از آن خارج می شوند ، برای ایجاد موجودی یخچال ، پیگیری می کند و پیشنهادات وعده های غذایی را بر اساس آنچه در دسترس است ارائه می دهد و به کاربران این امکان را می دهد تا هنگام کم بودن وسایل مواد غذایی از آن آگاهی یابند.

LG همچنین یخچال هایی را با یخ ساز داخلی که توپ های یخی به قطر 2 اینچ ایجاد می کند به نمایش می گذارد، که گفته می شود کندتر از مکعب ها ذوب می شود. این مدل قبلاً در ایالات متحده منتشر شده است و هم اکنون در طول سال 2020 به بازارهای وارد می شود.

یخچال InstaView از فناوری هوش مصنوعی بهره می گیرد که عملکرد هوا را بررسی می کند و کاربران را نسبت به مواردی از جمله افزایش غیرمعمول دما یا ضرورت تعویض قطعات از طریق یک برنامه همراه آگاه می کند.

در پنج سالی که Family Hub را راه اندازی کردیم ، نوآوری هایی را ارائه کردیم که بیانگر شیوه های جدید خانواده های مدرن و شلوغ در مدیریت زندگی روزمره خود هستند.” وی ادامه داد: “آخرین Family Hub با ویژگی های هوشمندانه ترو شخصی تر ابتکاری ترین و نوآورانه ترین یخچال می باشد که خانواده های شلوغ را قادر می سازد بهتر با یکدیگر در ارتباط باشند.

John Herrington در Samsung

نسل جدید یخچال های Family Hub در آشپزخانه ها ، به کاربران زمان کمترآماده سازی غذا را وعده می دهند تا بتوانند زمان بیشتری برای لذت بردن از ضیافت صرف کنند. دوربین های جدید مجهز به هوش مصنوعی محتویات یخچال را اسکن می کنند ، و به کمک آن می توانند برنامه غذایی یک هفته را بر اساس رژیم غذایی تعیین شده توسط کاربر تنظیم کنند. همچنین با پیگیری موجودی داخل یخچال می تواند لیست خرید را تهیه کند.

درب یخچال دارای صفحه نمایش تعاملی است که شامل نسخه بهبود یافته از صفحه دیجیتال Family Board در سال گذشته است که به کاربران این امکان را می دهد تا یادداشت ها یا پیام هایی را برای سایر اعضای خانواده خود بگذارند ، عکس های خود را به اشتراک بگذارند و موارد دیگر. البته  این آخرین ورژن Samsung قابلیت پخش ودیو را هم اضافه  کرده است ، به این معنی که کلیپ ها می توانند به صورت بی سیم از تلفن هوشمند به صفحه یخچال منتقل شوند. برنامه های تلویزیونی متصل نیز می تواند در صفحه نمایش نشان داده شوند و از طریق برنامه های محبوب می توان موسیقی پخش کرد.

همچنین این یخچال ها می توانند به عنوان رابط  یا مرکز کنترل SmartThings عمل کند ، بنابراین می توانید بدون نیاز به ترک آشپزخانه ، ببینید چه کسی در جلوی درب منزل شما است و یا چراغ ها را کنترل کنید و غیره.

هم LG و هم Samsung ما را منتظر قیمت گذاری گذاشته اند ، اما بازدید کنندگان از CES 2020 در لاس وگاس می توانند با باز شدن این نمایشگاه در تاریخ 7 ژانویه ، از نزدیک نگاهی بیندازند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری