ایده های خوب سبک زندگی کودکان و والدین

دستگاههای جدید کمک به نابینایان OrCam

نوشته شده توسط تارا صفری

هفت سال پیش بود که برای اولین بار درباره OrCam شنیدیم ، وسیله پوشیدنی برای نابینایان که متن را با صدای بلند می خواند ، چهره ها را تشخیص می دهد و اشیاء را شناسایی می کند. سازندگان آن در حال حاضر با برخی از وسایل جدید  در CES   بازگشتند.

اولین مورد پوشیدنی است که به OrCam Hear معروف است.

برای کار با سمعک های بلوتوث شخص ثالث طراحی شده ، از ترکیبی از فناوری لب خوانی و الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی برای شناسایی سخنگو اصلی در بین مکالمه ها استفاده میشود. و صدا را از صوت پس زمینه  جدا میکند و آن را به سمعک انتقال می دهد.

به این  مورد ، به اصطلاح “جلوه مهمانی کوکتل” گفته می شود ، که در آن سمعک های موجود به سادگی همه صداها را در یک اتاق تقویت می کنند و در حالی که شنیدن صدای یک فرد به تنهایی دشوار است.

مورد بعدی OrCam Read است. این ابزار با یک قلم همراه طراحی شده است و برای استفاده توسط افرادی که مشکل خواندن دارند در نظر گرفته شده است ، از لیزرهای یکپارچه برای برجسته کردن بخش هایی از متن چاپ شده استفاده می کند. سپس آن متن را با صدای بلند می خواند ، چراغ داخلی دوربین  برای استفاده در محیط هایی با نور کم قرار گرفته.

هر دو محصول باید حدودا امسال به بازار عرضه شوند.

این دستگاه با قابلیت هوش مصنوعی روی لباس کاربر پوشیده می شود و به طور خودکار از دوربین  برای تشخیص چهره افراد استفاده می شود. سپس با ارتباط بی سیم با برنامه ای در تلفن هوشمند  میتواند به داده هایی مانند نام  شخص ، اطلاعات تماس ، مشخصات LinkedIn و سایر جزئیات دسترسی پیدا کند.

به منظور رعایت حریم شخصی افراد ، عکس های صورت در دستگاه  ذخیره نمی شوند. این محصول در حال حاضر در دست تولید است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری