تکنولوژی حیوانات خانگی رباتیک سبک زندگی

ربات مکنده فضولات حیوانات خانگی، به عنوان یک سیستم امنیتی 24 ساعته

نوشته شده توسط تارا صفری

ربات مکنده Lucy (ساخت شرکت Trifo)، یک دستگاه کوچک هوشمند است که به لطف دوربین برد دینامیکی بالا با کیفیت 1080، می تواند علاوه بر تمیزکاری خانه، به کمک سیستم هوش مصنوعی، گشت زنی امنیتی فضای خانه شما را نیز انجام  دهد.

Lucy توسط دوربین اصلی خود و یک سنسور تشخیص عمق با قابلیت دید در شب، راه خود را در خانه پیدا می کند. این دستگاه اتاق های شما را به اتاقهای خواب ، آشپزخانه، حمام و موارد دیگر تقسیم بندی می کند و به شما این امکان را می دهد که از آن بخواهید محل های خاصی از خانه را تمیز کند و همچنین محل های ممنوعه برای آن تعریف کنید. این دستگاه همچنین با داشتن قدرت 3000 پاسکال مکش و یک باتری 5200 میلی آمپر ساعتی، می تواند برای مدت 120 دقیقه مداوم کار کند.

Lucy از قابلیت تشخیص شیء استفاده می کند تا اشیائی مانند جوراب و کفش و موارد مشابه را که از یک اینچ بزرگ تر هستند را نادیده بگیرد. این سیستم شامل فضولات حیوانی سگ و یا گربه می شود که ممکن است توسط یک جاروبرقی معمولی، به جای پاک شدن، در جاهای مختلف فرش پخش شود.

علاوه بر یک جاروبرقی، Lucy را می توان به عنوان یک سیستم گشت زنی کوچک سیار به کار برد که می تواند حیوانات خانگی شما را شناسایی کند و رفتار های ناهنجار آنها، و یا حضور مهمان های ناخوانده را به شما اطلاع دهد. احتمالا توانایی دید در شب آن به این منظور است که وقتی شب هنگام حوصله بیرون آمدن از رخت خواب را ندارید، Lucy علت صداهای غیر منتظره را به شما بگوید. متاسفانه این دستگاه غیر مسلح است و لذا اگر موردی را پیدا کند، نمی تواند از طرف شما با آن برخورد جدی کند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری