دسته‌بندی نشده

کشتی هوایی Airlander 10 مدل براق تر وکارآمد تر

نوشته شده توسط تارا صفری

ما از سال 2010 ، ماجرای کشتی هوایی Airlander 10   را از زمانی که برای ارتش آمریكا ساخته شده است دنبال كرده ایم. اکنون این برنامه با هدف استفاده غیرنظامی ساخته شده است و اطلاعات مربوط به نسخه تولیدی هواپیما به تازگی منتشر شده است.

در مقایسه با نمونه اولیه عملکرد فعلی ، مدل جدید دارای پوسته براق و آیرودینامیکی بیشتری خواهد بود. این به روزرسانی به همراه داده های جمع آوری شده هنگام پرواز آزمایشی نمونه اولیه و طراحی براساس تست تونل باد و مدل سازی رایانه ای انجام شده است . شکل تغییر یافته آن در شکل بینی گرد و قسمت جدید دم قابل مشاهده است.

کابین این کشتی هوایی نیز آیرودینامیکی تر و بلند تر خواهد بود و این واقعیت امکان پذیر میشود که قطعاتی از قبیل ماژول سوخت ، که در حال حاضر در زیر پوسته نمونه اولیه درحال چرخش هستند ، به داخل بدنه منتقل می شوند. در نتیجه ، این کابین هم اکنون می تواند تا 46 متر طول 6 متر (151 در 20 فوت) داشته باشد. در آن پیکربندی ، 2.100 متر مربع (195 متر مربع) فضای کف ، از جمله عرشه پرواز را ارائه نمی داد.

Hybrid Air Vehicles    شرکت بریتانیایی که در حال تطبیق فناوری اصلی برای استفاده غیرنظامی است ، تصاویری منتشر کرده بود در رابطه با نسخه لوکس حمل و نقل آن کابین  و این که چه ظاهری خواهد دارد.

تغییرات دیگر شامل اضافه کردن یک دریچه  برای مانور بهتر ، همراه با حرکت چرخ دنده ها است. علاوه بر این که دو پیشران قابل چرخش که مجرای حرکتی هستند ، بر روی مدل تولیدی قرار نمی گیرند. این امر نه تنها باعث كاهش وزن می شود ، بلكه توانایی آنها در تولید نیروی رانشی را نیز بهبود می بخشد.

در کل ، نسخه تولیدی Airlander 10   پنج درصد طولانی تر از نمونه اولیه (تصویر بالا) خواهد بود که طول آن 92 متر (302 فوت) است. گفته می شود ، Hybrid Air   ادعا می کند که باید از نظر سوخت  نسبت به نمونه اصلی کارآمدتر خواهد بود و به این وسیله امکان “کاهش 75 درصدی تولید گازهای گلخانه ای نسبت به هواپیماهای قابل مقایسه” را می دهد.

و مورد بعدی این که  راحت تر نگهداری میشود و هزینه کمتری نیز خواهد داشت. علاوه بر این ، یک پیشرانه محرک الکتریکی خالص نیزدر آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نمونه اولیه این طراحی در حال حاضر بزرگترین هواپیمای جهان است. این مدل از چهار موتور دیزلی با ظرفیت 325 اسب بخار (242 کیلووات) استفاده می کند و از بالابر آیرودینامیکی برای برخاستن استفاده می کند بدین صورت که هلیوم ، آن را یک مرتبه در هوا نگه می دارد.

آخرین مورد این که این کشتی هوایی ، می تواند تا بیش از 10،000 کیلوگرم (225050 پوند) را تحمل کند و به مدت 5 روز همراه با خدمه در هوا بماند و به باند ساخته شده با هدف نیاز ندارد

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری