دسته‌بندی نشده

Segway و راه حل جدید آن برای حمل ونقل شهری

نوشته شده توسط تارا صفری

پیش از تصاحب شرکت Segway توسط Ninebot چینی ، این شرکت بیشتر به وسایل حمل و نقل خود مشهور بود که البته هرگز نتوانست سهمی از بازار حمل و نقل را ، بدست بیاورد. اینبار شرکت Segway با ساخت S-Pod ، با طرح صندلی چرخ دار برای استفاده در فرودگاه ها ، پارک ها و مراکز خرید به هدف خود خود باز می گردد.

Segway-Ninebot خود را به عنوان پیشرو در حمل و نقل مسافت های کوتاه و استفاده از ربات های نوآورانه که در سراسر دنیا استفاده می شوند، معرفی کرده است.” وی افزود: “ما در حال تغییر شیوه جابه جایی های مردم هستیم. با نگاهی به آینده چگونگی تحول شهرها و همچنین نیازهای جابه جایی در فضای بیرون از جاده ها، پیشنهادات خود را در سال 2020 اعلام کرده ایم تا نیازها و انتظارات حمل و نقل جهان فردا را برآورده سازند.

Luke Gao، مدیرعامل شرکت

Segway S-Pod با این صندلی ، حداکثر سرعت 24 مایل در ساعت (38.6 کیلومتر در ساعت) را دارد. مسافر می تواند با تنظیم مرکز ثقل وسیله نقلیه با استفاده از یک دکمه کنترل روی پنل ، گاز دهد، ترمزبگیرد و چرخش کند. Segway می گوید که این مجموعه به S-Pod ایمنی و پایداری می بخشد ، اگرچه چرخ تثبیت جلوی آن بدون شک موجب توقف آن در هنگام ترمز بیش از حد می شود.

گفته شده است که S-Pod  از Gyrospheres  در فیلم Jurassic World الهام گرفته است.البته تنها تصویر از این وسیله نقلیه که توسط Segway به اشتراک گذاشته شده است ، یک طراحی باز است که برای استفاده در آب و هوای خشک در محیط شهری مناسبترین است. اطلاعات بسیار اولیه ای که قبل از شروع CES 2020 ارائه شده است، حاکی از آن است که با استفاده از یک ریموت کنترل، می توان آن را از راه دور نیز کنترل کرد.

سایر نوآوری های حمل و نقل برقی شرکت Segway-Ninebot در مرکز همایش های لاس وگاس از تاریخ 7 م ژانویه قابل بازدید است که شامل یک دوچرخه برقی سری Powersports با عنوان SSV-Villain و یک اسکوترzSpoot  نیز می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری