سبک زندگی موسیقی

ارائه صدای آکوستیک طبیعی با Soundscape

نوشته شده توسط تارا صفری

صدای گیتار آکوستیک هنگام پخش شدن از طریق تقویت کننده ،تفاوت زیادی پیدا میکند. LR Baggs به دنبال پر کردن این فاصله است. با کمک کفپوش کف و یک برنامه هوشمند.

LR Bagg فناوری Soundscape را در نمایشگاه NAMM در Anaheim ،کالیفرنیا راه اندازی کرده است و آن را “فصل موفقیت بعدی در تقویت آکوستیک” می نامد. در اصل ،یک پخش کننده با استفاده از یک برنامه تلفن هوشمند ،صدای طبیعی منحصر به فرد یک ساز صوتی را ضبط می کند ، و با سحر و جادو الگوریتم مخلوط می کند و مشخصات را به یک کفپوش کف برای تولید دقیق از طریق یک آمپلی فایر منتقل می کند.

این شرکت پاسخ ضربان هر ساز را Voiceprint خود مینامد و این توسط برنامه تلفن هوشمند Acoustic Live با نمونه گیری 96 کیلوهرتز ضبط شده است. پس از آنکه الگوریتم های پخش ابزار و پاسخ را تجزیه و تحلیل کرده اند ،مشخصات آهنگ به عنوان پیش فرض در برنامه ذخیره می شود.حداکثر صد پیش تنظیم می تواند در stomp Soundscape ذخیره شود ، بنابراین نیازی نیست تلفن هوشمند خود را داخل استودیو یا صحنه ببرید.

اما موارد بیشتری وجود دارد. این فناوری – که بوسیله دکتر Jonathan Abel ، بنیانگذار Universal Audio توسعه یافته است – همچنین می تواند طنین یک گیتار خاص را که مستعد بازخورد است ،تشخیص دهد و یک پروفایل ضد بازخورد برای آن ایجاد  کند.

قرار است واحد Soundscape با قیمت 399 دلار ارائه شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری