عکاسی فضا

بهترین عکسهای فضایی سال 2019

نوشته شده توسط تارا صفری

تاثیرات سحرانگیز زیبایی کیهانی فضا هرگز متوقف نمی شود ، بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از عکاسان و اخترشناسان دائماً آسمان را تماشا می کنند. اطلس جدید برخی از باورنکردنی ترین عکس های فضایی سال 2019 ، از جمله اولین نمونه های تاریخی ، ستاره های خیره کننده ، کهکشان های زرق و برق دار و برخی از زوایای جدید در منظومه شمسی ما را شامل می شود.

 

آژانس های فضایی جهان در سال2019 بسیار پرکار بودند. اولین رویداد فضایی قابل توجه در سال 2019 در روز سال نو اتفاق افتاد ، هنگامی که کاوشگر New Horizons از کمربندKuiper  گذر کرد و شئی 2014 MU69 با نام مستعار Ultima Thule که در حال حاضر رسماً Arrokoth نامیده می شود دیده شد. این دورترین پروازی بود (در حدود یک میلیارد مایل فراتر از پلوتون) که تاکنون توسط یک فضاپیمای انسانی انجام شده است.

 

 

در طی هفته‌های بعدی، با گذشت تنها 4100 مایل (حدود 6600 کیلومتر) از Arrokoth، New Horizons با چند عکس نزدیک از این دنیای کمی عجیب و غریب برگشت. این مأموریت نشان داد كه این شیء قرمز به طرز عجیبی شبیه آدم برفی بود. این شی سرانجام در حاشیه منظومه شمسی كمرنگ شد.

 

یکی دیگر از اولین عکاسی های فضایی تاریخی در ماه آوریل اتقاق افتاد. یک تیم بین المللی با بیش از 20 ستاره شناس موفق به گرفتن اولین تصویر مستقیم از سیاه چاله شد. مطمئناً دیدن سیاهترین جسم کار ساده ای نیست – لازم است شبکه ای از رصدخانه ها جمع شوند تا یک تلسکوپ مجازی به اندازه سیاره زمین تشکیل دهند.

 

تلسکوپ Event Horizon ، همانطور که مشخص است ، فقط به منظور عکس گرفتن از این سیاه چاله طراحی شده است. سیاه چاله خود در مرکز کهکشان M87 قرار دارد و فقط در اینجا می توانید به شکل یک محیط دایره ای در پس زمینه روشن تر گاز داغ، آن را ببینید.

 

هر عکسی برای تاریخ ساز بودن لازم نیست زیبا باشد. Hubble امسال هم مثل هرسال مشغول گرفتن عکس های مبهوت کننده ای بود مانند یک عکس از Messier 75. این یک خوشه کروی است ، که از ستاره های گرانشی تشکیل شده و در حومه بیرونی یک کهکشان دور هم جمع می شوند. Messier 75 یکی از پرجمعیت ترین خوشه های کره زمین است ، بنابراین یک انتخاب محبوب برای عکاسان نجوم می باشد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری

افزودن دیدگاه