ایده های خوب سبک زندگی

Dipstick خنک نگه داشتن نوشیدنی ها درآب یخ زده دریاچه

نوشته شده توسط تارا صفری

اگرچه باور کردن آن دشوار است ، اما ماهیگیران در فصول سرد سال در حالی که در خارج از خانه نشسته اند ، از نوشیدنی سرد و گاها دو نفره لذت می برند. این وسیله برای چنین ماهیگیرانی طراحی شده است چرا که این وسیله علاوه بر اینکه نوشیدنی ها را در دمای زیر صفر دریاچه خنک نگه می دارد، از یخ زدن آن نیز جلوگیری می کند.

Dipstick در اصل تنها دارای یک لوله پلاستیکی تلسکوپی شکل بلند به همراه یک صفحه دسیکی شکل در بالای آن می باشد، که توسط ماهیگیر کانادایی Adam Butler اختراع شده است و دوست او Jerred Williams‌ در بهبود آن به اون کمک کرده است.

نحوه استفاده از آن به این شکل است که ابتدا ماهیگیر به طور معمول با ابزار مخصوص خود حفره ای در یخ ایجاد می کند. سپس Dipstick به صورت تلسکوپی درون آن باز می شود و درون آن حفره فرو می رود و قسمت دیسکی این وسیله را در سطح یخ نگه می دارد.

حدود 12 قوطی نوشیدنی می تواند درون Dipstick قرار بگیرد که همگی درون یک ستون شناور باقی می مانند. وقتی ماهیگیران قوطی بالایی را بیرون می کشند، قوطی پایینی به دلیل مقداری گاز موجود در نوشیدنی، به جای قوطی بالایی می آید. همچنین به دلیل اینکه آب زیر یخ در این مکان ها دمای نزدیک  صفر درجه را داراست، نوشیدنی ها را خنک نگه داشته و در عین حال از یخ زدن آنها جلوگیری می کند.

سپس ماهیگیران حفره دومی را حفر می کنند که مربوط به عمل ماهیگیری می باشد.

Dipstick در چند سال گذشته در چندین فروشگاه در غرب کانادا وجود داشته و اخیرا توسط چند فروشنده امریکایی نیز عرضه می شود. این وسیله در حال حاضر به قیمت 38 دلار (49.95 دلار کانادا) قابل سفارش است. لازم به ذکر است که Butler و شرکت او در حال حاضر موجودی این وسیله را تمام کرده اند اما انتظار می رود تا پایان ژانویه ارسال سفارشات را از سر بگیرند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری

افزودن دیدگاه