ایده های خوب سبک زندگی

اتومبیل کمپرفولکس واگن، با آشپزخانه و حمام سیار

نوشته شده توسط تارا صفری

شرکت Queensize Camper سال جدید میلادی را با معرفی یکی از عجیب ترین طرح های کمپر ون آغاز کرده است. این طرح بر روی یک فولکس واگن ترنسپورتر T6 کمپر دارای سقف باز شو، در های کشویی و دارای جای خواب برای 4 نفر می باشد. این شرکت آلمانی با جدید ترین کمپر ون ساخت خود برگشته، که در آن سقف تاشو را حذف کرده و بیشتر خلاقیت خود را در قسمت داخل و در دو بخش پیاده کرده است. این پکیج دو نفره فولکس واگن T5/T6 جوابگوی تمامی سلایق از ماجراجویان طبیعت و زوج های عاشق تکنولوژی گرفته تا ساکنان جاده را، می باشد. آشپزخانه نوآورانه که در جهت های مختلف تغییر مکان می دهد و در داخل و خارج اتومبیل است، توالت در قسمت عقب و سرویس خواب زیبای آن، هر شخصی را مجذوب خود می کند.

اجزای داخلی چند منظوره Galeria ForFour (کمپر ون قبلی این شرکت) بسیار جالب بود، اما در مورد طرح پیاده شده بر روی سقف که آن را جدای از اتاق خودرو نشان می دهد، می توان تجدید نظر کرد. یقینا کلبه سقفی طراحی شده در سقف این خودرو بسیار خاص و قابل توجه است، اما همزمان ناکارامد و بزرگتر از اندازه مورد نیاز می باشد و مانند این است که وقت اضافی برای طراحی آن که یک پناهگاه خودرویی است، گذاشته شده باشد. بنابراین بسیار خوب خواهد بود که شرکت Queensize Camper را با یک طرح ساده تر و کاربردی تر و ایده بهتر در مورد حذف سقف تاشو ببینیم.

در واقع می خواهیم بگوییم که در کمپر ون  Inside Two طراحی هوشمند و چند منظوره بهبود بخشیده شده است. آشپزخانه جدید به معنای واقعی شبیه به یک پکیج ابزار و چاقوی سوییسی است که به عنوان یک فضای آشپزی داخل و خارج خودرو، به همراه فضای غذاخوری، محل کار سیار و سرویس خواب مورد استفاده قرار می گیرد. در مقایسه با استاندارد استایل آشپزخانه فولکس واگن کالیفرنیا، آشپزخانه Queensize  از صندلی پشت راننده برداشته شده و با یک چرخش 90 درجه ای جایی در پشت صندلی شاگرد قرار می گیرد. در داخل ، یک آشپز که صندلی شاگرد را به سمت عقب چرخانده است، با پنجره باز، می تواند به کار خود ادامه دهد. همچنین می توان آن را به سمت بیرون کشید تا تبدیل به یک آشپزخانه در محیط باز شود که فضای خالی آن در داخل توسط یک میز کار پر می شود.

Queensize ادعا می کند که ریل های بلبرینگی که آشپزخانه متحرک بر روی آن حرکت می کند، از مشکلات ریل های تلسکوپی، که عبارتند از خاک گرفتگی و قفل کردن در مدت طولانی در طول استفاده ، جلوگیری می کند. قسمت آشپزخانه، خود شامل یک صفحه سرامیکی دو شعله پر شده با گاز، و همچنین سینک ظرف شویی از جنس فولاد ضد زنگ می باشد. یک یخچال 28 لیتری در صفحه ثابت پشت سر راننده قرار دارد، و همچنین محل نگهداری بطری های نوشیدنی در داخل این مجموعه تعبیه شده است.با آماده شدن وعده غذایی، قسمت غیر ثابت پشت صندلی های جلو تغییر شکل داده می شود. صندلی های جلو به سمت عقب چرخیده و پنل قرار گرفته پشت آنها به سمت جلو باز می شود تا به دو نفر که در صندلی های جلو نشسته اند، سرویس ارائه کند. در مواقعی غیر از صرف غذا، این میز می تواند به عنوان میز کار کوچک (در حالت بسته) حتی در حال حرکت و در جاده مورد استفاده قرار بگیرد.

در هنگام شب، علاوه بر مکانیزم به کار برده شده در مدل California‌ نسبت به کمپر ون های استاندارد فولکس واگن که صندلی های عقب باز شده و محل خواب را مهیا می کنند، آشپزخانه نیز به بستر مورد نیاز برای محل خواب اضافه می شود. یک بخش چوبی تا شده پشت صندلی جلو نیز به صورت آکاردئونی باز شده و بخشی از پایه قسمت خواب را تشکیل می دهد و تمامی این اجزا با یکدیگر و صندلی های قابل چرخش، فضای زیر یک تشک 148 در 200 سانتی متری را برای خواب بوجود می آورند. این فضای خواب پادشاهانه و بزرگ تقریبا برابر با مدل Galeria ForFour می باشد با این تفاوت که دیگر مشکل طراحی کاهش فضا در قسمت پا را نخواهد داشت.

فضایی که در مدل های قبل برای نشیمن استفاده می شده و در هنگام خواب به سمت جلو باز می شده، توسط Queensize در مدل جدید خالی شده است. این کار یک فضای 80 سانتی متری را برای قرار دادن وسایل و چمدان بوجود می آورد، اما Queensize این فضا را برای ایجاد یک توالت ساده استفاده کرده است. این فضای عقب با داشتن توالت، شبیه به فضای بکار برده  شده در Galeria ForFour است با این تفاوت که باکس فریزر بزرگ، برای قرار دادن وسایل بلند در سمت شاگرد، حذف شده است. سبد و دراور های کشویی فضای ذخیره سازی سازمان یافته ای را فراهم می کنند. یک محل برای قرار دادن مجله ها رو به روی توالت قرار دارد و همچنین یک تبر، هم به عنوان یک ابزار کمپینگ، و هم به عنوان یک شیء نمایشی در قسمت بیرونی قفسه ها قرار داده شده است.

Inside Two فضای حمام جانبی را که در Galeria ForFour وجود داشت را از دست داده است، بنابراین سرنشینان باید روش دیگری را برای استحمام پیدا کنند. ضمنا  گزینه گرمایش آب با استفاده از گرمای ضایعات پخت و پز نیز، به عنوان بخشی از این کمپر ون جدید معرفی شده است.

شرکت Queensize محصول Inside Two را مانند Galeria ForFour یک ایده مفهومی معرفی می کند، اما صفحه اینستاگرام این شرکت، کیت جدید و قابل سفارش را لیست کرده است که قیمت آن را از 8000 دلار برای آشپزخانه چند کاره . تخت خواب چند منظوره، آغاز می کند. بخش توالت جداگانه فروخته می شود. اجزای بکار رفته در این مدل، برای حداکثر امنیت ریل ها و قطعات متحرک، نسبت به مدل های T5/T6 California و مدل های مولتی ون ، ساخته شده اند که نصب و حذف آنها را راحت تر می سازد. در مدل ForFour اجزا، لبه های تیز و غیر مطلوبی داشتند، اما در مدل جدید به نحوی ساخته شده است که بیشتر به دل بازار و مشتریان بنشیند.

در اواخر همین هفته به سمت نمایشگاه سفر و کمپر CMT خواهیم رفت و قصد داریم در آنجا نگاه دقیق تری به این مدل بیاندازیم. در این میان، ویدئوی یک دقیقه ای زیر روایت زیبایی را از این ون به زبان تصویر بیان می کند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری

افزودن دیدگاه