ایده های خوب سبک زندگی سرگرمی معماری

کسب مجوز برنامه ریزی استادیوم چوبی Zaha Hadid

نوشته شده توسط تارا صفری

در سال 2016 معمار Zaha Hadid ازپروژه استادیوم چوبی خیره کننده ای برای تیم فوتبال انگلیس Forest Green Rovers رونمایی کرد. اکنون ، با دریافت مجوز برنامه ریزی ، پروژه بلند پروازانه خود را استارت زده است.

 

استادیوم Forest Green Rovers Eco Park ، طبق گفته Zaha Hadid ، “اولین استادیوم فوتبال تمام چوب در جهان” خواهد بود. تقریباً به طور کامل از چوب با منبع پایدار ساخته شده و دارای یک سقف متحرک برای کاهش سایه ها می باشد و فضای داخلی آن به نحوی است که زیبایی طبیعی چوب را برجسته می کند. نمای کلی آن و جایگاه تماشاگران با 5000 صندلی توسط Zaha Hadid طراحی شده است تا تماشاگران بتوانند منظره ای عالی از زمین را داشته باشند.

 

برای افزایش اعتباراستادیوم Forest Green Rovers Eco Park قابل ذکر است که بخشی از انرژی این استادیوم از تولید انرژی تجدیدپذیر در این محل تامین خواهد شد.

در حقیقت Forest Green Rovers خود را “سبزترین کلوپ فوتبال جهان” می نامد و ورزشگاه فعلی آن منوی کاملی را ارائه می دهد که دارای نقاط شارژ وسیله نقلیه الکتریکی ، جمع آوری آب باران ، پنل های خورشیدی و زمینی با رشد چمن ارگانیک است.

با وجود همه اینها ، این پروژه که بخشی از یک پروژه وسیع تر درشهر Gloucestershire به نام Eco Park است ، در ابتدا نتوانست مجوز برنامه ریزی را در اوایل سال جاری دریافت کند که به دلیل نگرانی ها از افزایش سر و صدا و ترافیک در آن منطقه بود.

طبق گفته Dezeen ، Zaha Hadid این طرح را کمی تغییر داده که شامل یک زمین همه فصله ، محوطه جدید و همچنین یک برنامه حمل و نقل روز مسابقه می باشد و اکنون قرار است استادیوم Forest Green Rovers Eco Park ساخته شود که انتظار می رود تکمیل آن حداقل سه سال طول بکشد .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری