ایده های خوب پیرامون خانه سبک زندگی

دنبال مسیر پشه ها توسط Bzigo

نوشته شده توسط تارا صفری

قطعاً کشتن پشه هایی که در اطراف یک اتاق پرواز می کنند، آزار دهنده است هر شخصی مطمئنا بارها این مسئله را تجربه کرده است که در هنگام کشتن این پشه ها با مگس کش، آن ها را گم کرده اید. Bzigo برای کمک به این مساله طراحی شده است، به این صورت که نوری به سوی آن ها می تاباند و باعث می شود که رد پشه ها به صورت نور مشخص شود و با چشم غیر مسلح دیده شود، به این صورت که صدای بال زدن آن ها را نوری می کند و سپس با یک لیزر مشخص می کند.

Bzigo نام یک استارت آپ اسرائیلی است و دارای یک LED مادون قرمز، یک دوربین مادون قرمز با زاویه دید HD و یک ریز پردازنده که در خود جای داده می باشد. طبق گزارشات، این دستگاه با استفاده از الگوریتم های بینایی رایانه ای که روی حالت دوم کار می کند، می تواند براساس الگوهای حرکتی آن ها بین پشه ها و سایر اشیاء به اندازه ی پیکسل (مانند ذرات گرد و غبار) تفاوت قائل شود. این وسیله، حتی در تاریکی نیز کار می کند.

زمانی که Bzigo متوجه می شود که پشه ای داخل اتاق است، از طریق نرم افزاری که بر روی گوشی نصب شده است به کاربر هشدار می دهد. برای تشخیص بهتر مکان دقیق حشرات، هر زمان که حشره متوقف می شود، در اطراف آن، کادری با لیزر کشیده می شود. در این موقع است که خود شخص باید به سراغ حشره برود و آن را با مگس کُش یا هر وسیله ی دیگر نابود کند. احتمال دارد نسخه های بعدی این محصول، بعد از شناسایی حشره، خود، آن را نابود کند.

بنیانگذاران نسخه ی فعلی این دستگاه، بیزیگو(  Bzigo )، ناداو بنیک (Nadav Beneek  ) وسار ویلف ( Saar Wilf ) می باشند.  نمونه ی اولیه ی این دستگاه، در CES لاس وگاس رونمایی شد.

 بنا بر گزارش ها، این وسیله قادر است پشه ها را تا مسافت 8 متری (26 فوت) تشخیص دهد و برای مصارف داخل ساختمان در نظر گرفته شده است. اگر علاقمند به تهیه ی یکی از این دستگاه ها هستید می توانید از طریق لینک زیر 9 دلار بیعانه پرداخت کنید و 30 دلار تخفیف نسبت به قیمت خرده فروشان که 169 دلار است، بگیرید.

این شرکت در حال مذاکره با سرمایه گذاران است و امیدوار است که اوایل سال آینده Bzigo را به بازار عرضه کند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری