پیرامون خانه تکنولوژی سبک زندگی

پرژکتور لمسی Glamos

نوشته شده توسط تارا صفری

صفحه لمسی بیش از هر زمان دیگری در زندگی ما دیده می شود ، اما هنوز هم مواردی وجود دارد که می توانند مزاحمت ایجاد کنند. Glamos  یک دستگاه کوچک است که از فناوری LIDAR برای طراحی نوعی صفحه لمسی مجازی استفاده میکند و میتوان آن را در هر مکان مورد استفاده قرار داد ، تلویزیون یا پروژکتور به نمایشگرهای متحرک غول پیکر تبدیل می شود که نیازی به لمس آنها نیست.

Glamos در اصل مانند سیستم Kinect مایکروسافت کار می کند ، این فن اوری ، حرکت را در زمینه ای خاص با استفاده از نور ردیابی میکند. این کار از طریق LIDAR انجام می شود ، سیستم مبتنی بر لیزر که بیشتر برای کمک به حرکت دادن وسایل  شناخته می شود.

 دستگاههای دیگری را میشناسیم که مایکروسافت را به صفحه لمسی تبدیل می کنند ،ولی Glamos به نظر می رسد قابل حمل تر ، کاربرد آن برای سایر دستگاه ها آسان تر و قابلیت ثبت حرکات را بدون  لمس فیزیکی روی صفحه  دارد.

خود Glamos بسیار کوچک است – فقط37 x 27 x 34  میلی متر و وزن آن تنها 17.7 گرم (0.6 اونس) است. با استفاده از یک ماژول آینه چرخان ، یک میدان سنجش حرکتی را طراحی می کند که در یک نیم دایره 180 درجه تا عرض 1 متر (3.2 فوت)  گسترش می یابد. با تشخیص 40 بار در ثانیه ، دستگاه می تواند حرکات سریع را حس کند و آنها را به هر آنچه که به آن ضربه بزند ترجمه کند.

ایده این فناوری این است که Glamos می تواند حرکت نوک انگشتان را دریک صفحه بزرگ در هوا ثبت کند و آنها را از شکل ضربه و کشش ترجمه کند ، گویی به یک صفحه لمسی متصل است. بنابراین ، برای مثال ، می توانید بازی های تلفن همراه را در تلویزیون خود انجام دهید ، Netflix را بدون ریموت هدایت کنید ، یا بدون دست زدن به رایانه لوحی خود با دست های کثیف ، از طریق دستور العمل حرکت کنید.

Glamos از دو طریق به نمایشگرهای دیگر متصل می شود. مدل اولیه از طریق میکرو USB متصل می شود ، در حالی که نسخه Pro می تواند از طریق بلوتوث متصل شود.

اگر این فن اوری برای شما آشنا به نظر برسد ، احتمالاً به این دلیل است که Leap Motion ، Bixi و AirBar  هم  کم و بیش همین کار را انجام می دهند. تفاوت در این است که Glamos با طیف وسیعی از دستگاه های مختلف کار می کند و این شرکت اظهارداشت که پوشش آن گسترده تر است و بر اساس دستگاهی که به آن متصل است ، به طور خودکار منطبق خواهد شد.

Glamos در حال حاضر به دنبال تأمین بودجه در Kickstarter است و تا کنون ۷ برابر بیشتر از هدف مورد نظر اعتبار کسب کرده  . پیش پرداخت ها با مبلغ 119 دلار برای نسخه پایه  و 139 دلار برای نسخه Glamos Pro   شروع می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری