دسته‌بندی نشده

طراحی آسمان خراشی با مصرف بهینه انرژی برای آب نمای بستون توسط KPF

نوشته شده توسط تارا صفری

KPF موسسه Kohn Pedersen Fox از برنامه ریزی یک آسمان خراش جدید با کاربرد چندگانه در بوستون ایالت ماساچوست رونمایی کرده است که Pinnacle نامیده شده است، مصرف بهینه انرژی در طراحی آن گنجانیده شده است و ساختمان سایه و تابش نور را برای کسانی که در آن نزدیکی هستند کاهش می دهد.

Pinnacle در قسمت مرکزی بوستون و در کنار آب نمای شهر برنامه ریزی شده است وفضای یک پارکینگ هفت طبقه را ایجاد خواهد کرد و به حداکثر ارتفاع 600 فوت (182 متر) می رسد و شامل مغازه هایی در طبقات پایین تر، همچنین فضای اداری و آپارتمان های دیگردر طبقات بالاتر می باشد. تراس های این ساختمان مناظرزیبای از بندر بوستون و شهر را فراهم می کند.

شکل خمیده برج با دقت محاسبه می شود تا سایه را برای افرادی که در سطح زمین قرار دارند به حداقل برساند و نمای آن نیز با یک پوشش غیر منعکس کننده پوشیده می شود تا انعکاس نور را به حداقل برساند.

این طرح برای دریافت امتیاز LEED Gold (استاندارد ساختمان سبز) کاندید شده است. هنوز روزهای ابتدایی این طرح است و جزئیات در معرض تغییر هستند ، اما جزئیات پایدار ذکر شده شامل امکاناتی مانند پنل های خورشیدی ، بازیافت آب باران و بازیافت آبهای شیرین ، سیستم های تهویه کارآمد ، لامپ های لوله کشی کم جریان می باشند. همچنین تمرکز بر حداکثر رساندن نور طبیعی در داخل است. این پروژه همچنین شامل ایجاد فضای سبز خواهد بود تا رفت و آمد برای عابران خوشایند تر شود.

در KPF ، ما متعهد به ایجاد معماری انعطاف پذیر هستیم که تأثیر زندگی انسان ها را بر منابع محیطی کاهش می دهد و سلامت آن را حفظ و تقویت می کند. وی افزود :” پروژهPinnacle  در مبحث تلاشهایش در زمینه مصرف بهینه انرژی ، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و طراحی نما مثال زدنی است.

Carlos Cerezo Davila، مدیر طراحی محیط زیست شرکت KPF

درمورد اینکه پروژه چه زمانی به پایان می رسد اطلاعی در دست نیست اما شرکت برنامه ها را به مقامات بوستون ارسال کرده است که برطبق گزارشات ، بودجه آن 1.2 میلیارد دلار آمریکا می باشد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری