ایده های خوب سبک زندگی

تزریق دارو بدون بازکردن زخم توسط بانداژ الکتریکی کنترل از راه دور

نوشته شده توسط تارا صفری

درمان زخم های مزمن غالباً شامل مراحل متنوعی از روند بهبودی با استفاده از داروهای مختلف است. بانداژ الکترونیکی این امر را بدون نیاز به بازکردن بانداژ میسر می کند.

این بانداژ براساس دستگاهی که قبلاً ساخته شده بود و توسط تیمی از دانشگاه Connecticut ، دانشگاه Nebraska-Lincoln و دانشکده پزشکی Harvard ساخته شده است.

این سیستم به مخازن کوچک داروهای مورد نیاز مجهز می باشد و توسط یک کنترل بی سیم فعال می شود ، سوزن های مینیاتوری در قسمت زیر آن ، داروها را نسبتاً عمیق درون زخم تزریق می کنند. البته ادعا می شود که این روند بدون درد می باشد.

به گفته دانشمندان ، تزریق داروها به این روش مؤثرتر از استفاده ساده از آنها بر روی پوست است. شاید مهمتر از همه ، اینكه نیازی به بازکردن مجدد باند نیست و موجب آسیب زخم نمی شود. در حقیقت، باند الکترینکی از طریق اینترنت قابل کنترل است حتی اگر پرستار در اتاق بیمار نباشد.

اخیراً این فن آوری نسبت به کاربرد موضعی دارو در درمان زخم های پوستی عمیق بر موش های دیابتی برتری نشان داده است و جراحات به طور کامل و با حداقل زخم بهبود یافته است.

این یک گام مهم در مهندسی باندهای پیشرفته است که می تواند بهبود زخم های بسیار سخت را تسهیل کند.” وی افزود: “این بانداژ نیازی به تعویض مداوم ندارد.

پروفسور Ali Tamayol از دانشگاه Connecticut

این مطالعه همین هفته در ژرنال Advanced Functional Materials به چاپ رسیده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری