دسته‌بندی نشده

خوشمزه تر شدن ، غذاهایی که با دست میخوریم

نوشته شده توسط تارا صفری

این مطالعه با هدف ارائه راه حل های جدید به خرده فروشان مواد غذایی برای افزایش فروش محصولاتشان انجام شد و نشان می دهد که افراد با میزان بالای خودکنترلی ، در صورت لمس مستقیم غذا با دست ، احتمالاً غذای بیشتری میخورند. این یافته ها نشان می دهد که غذاخوردن با دست در مقایسه با غذا خوردن با قاشق و چنگال بسیارمطلوبتر و لذت بخش تر می باشد.

این تحقیق توسط محقق Adriana Madzharov، از موسسه فناوری Stevens انجام شد. تحقیقات قبلی او هم نشان داده است که بوی قهوه به تنهایی می تواند اثرات آرامشبخشی ایجاد کند که مصرف کننده را به نوشیدن بیشتر تشویق می کند.

این تحقیق جدید، که در ژورنال Retailing منتشر شده است ، براساس چهار آزمایش است که بررسی می کند آیا خوردن غذا با دستان روی درک ما از مواد غذایی تأثیر می گذارد و میزان مصرف ما را بیشتر می شود؟

کشف بزرگ و مهم در این تحقیق این است که تأثیر خوردن غذا به طور مستقیم با دست در افراد دارای سطح بالای خودکنترلی در غذا خوردن بسیار قابل توجه است. مشخص شد که این افراد هنگام خوردن با دست ، غذا را بسیار مطلوب تر می دانند و همچنین  بیشتر غذا می خورند.

نکته مهم ، هر دو عامل مرتبط با لمس کردن مواد غذایی به طور مستقیم در افراد با سطح خودکنترلی پایین مشخص نشده است. بنابراین ، اگر شما قصد داشتید که کل ظرف سیب زمینی سرخ شده را بخورید ، بدون توجه به اینکه با دستان خود بخورید یا چنگال ، از آن لذت خواهید برد.

به نظر نمی رسد که این دو گروه به طور یکسان پردازش اطلاعات حسی را انجام دهند.” وی افزود: “نتایج ما نشان می دهد که برای افرادی که به طور منظم میزان مصرف مواد غذایی خود را کنترل می کنند ، لمس مستقیم باعث افزایش واکنش حسی می شود و باعث می شود مواد غذایی مطلوب تر و جذاب تر شوند.

Madzharov

یکی از این آزمایشات اختلافات بین افراد دارای خودکنترلی بالا و پایین را نشان می دهد. در این آزمایش 145 داوطلب به دو گروه تقسیم شده اند: با یک گروه در مورد غذای سالم خوردن ، رژیم غذایی و آمادگی جسمانی صحبت شد ، در حالی که با گروه دیگر از لذت های زندگی گفته شد واینکه از خوردن لذت ببرند و نگران وزن خود نباشند.

سپس به هر دو گروه یک ظرف پر از دونات داده شد. آن دسته از افرادی که برای کنترل خودشان در تناسب اندام با آنها صحبت شد، غذایی را که باید لمس کنند خوشایند تر ارزیابی کردند نسبت به افرادی که در مورد لذت بردن از زندگی با آنها سخن شد. به نظر می رسد که اثر حسی مستقیم در تماس با غذا ، درک غذایی فرد را از مواد غذایی بیشتر می کند البته در درجه اول در افراد دارای خودکنترلی بالا این تاثیر را دارد.

 این یافته ها را می توان برای رویدادهای مؤثر در مزه کردن غذا یا روشهای نمونه برداری بهتر در فروشگاههای مواد غذایی بکار برد. Madzharov  پیشنهاد می کند که شرکت های پذیرایی می توانند از این یافته ها برای افزایش لذت مشتری هنگام سرو دسر استفاده کنند.

از سوی دیگر این یافته ها می تواند پیامدهای جدی در سیاستگذاری عمومی در رابطه با افزایش نرخ چاقی داشته باشد. متأسفانه در این تحقیق بحثی در مورد پیامدهای این روش برای مصرف کنندگانی با دغدغه ی تنظیم وزن شان وجود ندارد.

یافته های ما نشان می دهد که لمس مستقیم غذا میتواند تلاش مصرف کنندگان برای کنترل میزان مصرف خود را تضعیف کند و در نتیجه منجر به پیامدهای منفی برای سلامتی این مصرف کنندگان می شود.

Madzharov

درنهایت ، این مطالعه توضیح می دهد که چرا شما ازخوردن  سیب زمینی سرخ کرده بسیار لذت میبرید و یا چقدرخوردن قطعه شکلات اضافی خوشایند است. همچنین اگر پیتزا را با چاقو و چنگال بخورید ، پیتزای کمتری می خورید ، اما به نظر می رسد که طعم خوبی نمی دهد.

این مطالعه در ژورنال Journal of Retailing چاپ شده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری