دسته‌بندی نشده

انتقال فضاپیمای Virgin Galactic به گیت هوایی

نوشته شده توسط تارا صفری

هواپیمای فضایی Virgin Galactic یک قدم به تجاری شدن نزدیکتر شده است زیرا آن را ازواحد تحقیقاتی SpaceShipTwo  و از تاسیسات تولیدی این شرکت در   California به گیت هوایی Spaceport America  و به ساختمان امورفضایی در New Mexico منتقل کردند. این فضاپیمای مسافربری توسط فضاپیمای حمایتگر VMS Eve  در تاریخ 13 فوریه 2020 ، ساعت 3:49 بعد از ظهر در Spaceport America فرود آمد.

طبق اطلاعات Virgin Galactic ، این پرواز چیزی بیشتر از حمل و نقل هوایی از واحد VSS  به مقر تجاری این شرکت بوده است. خلبان تست نیروی هوایی  و رئیس خلبان  در کنترل فضا پیما ،  خلبانان فضاپیمای حمایتگر VMS Eve ، این پرواز سه ساعته را فرصتی برای انجام تست های طولانی بر روی یکپارچگی فضاپیما در ارتفاع زیاد و دمای پایین تر از 18- می دانند.

 پروازهایی مانند این چندین بار تکرار می شوند  تا زمانیکه Virgin Galactic وارد مرحله نهایی برنامه آزمایش پرواز خود شود. بعد از این عملیاتها و بعد از اینکه خدمه پرواز خود را با فضای هوایی و کنترل زمینی هماهنگ کردند ، پیش از پروازهای آزمایشی موشکی ، تست های سختی را انجام می دهند.

علی رغم این نقل مکان جدید ، این شرکت می گوید که فضاپیما و حمایتگرش بطور دوره ای به منظور تعمیر و نگهداری و ارتقاء وسیله نقلیه و حمایت از آزمایش هواپیماهای جدید فضایی که هم اکنون ساخته می شوند، به تأسیسات Mojave برمی گردند.

این پروژه طلوع دوره جدیدی برای بخش فضایی تجاری است.” وی افزود: “ما به شریک خود Virgin Galactic افتخار می کنیم و از پیشرفت آنها برای تبدیل رویای پرواز فضایی انسان به واقعیت پشتیبانی می کنیم. New Mexico و Spaceport America حمایت جدی شان را از این پروژه ادامه می دهند و ما منتظر اتفاقهای هیجان انگیز درسال 2020 هستیم.

Dan Hicks ، مدیر اجرایی Spaceport America
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری