دانلود معماری

دانلود فهرست بهای 1399 (کامل)

نوشته شده توسط Soroosh Safari

با توجه به تورم و تغییرات هر ساله در قیمت‌های مصالح، دستمزد نیروی انسانی و هزینه ماشین آلات، بهای واحد انجام کارهای عمرانی مندرج در فهرست بها نیازمند تجدید نظر است. لذا پس از انتشار اولین سری از فهرست بها، تقریبا هر ساله فهرست بهای رشته‌های مختلف تهیه و در گروه اول به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.

اشتراک گذاری

طبق تعریف، قیمت واحد مندرج در فهرست بها متوسط قیمت تمام شده در هر کار است و کلیه عملیات لازم برای انجام کار را در بر می‌گیرد. این  هزینه ها شامل تهیه و حمل مصالح به کارگاه، ابزار کار، ماشین آلات، نیروی انسانی و … است.

در صورتیکه شرح قیمت‌ها برای هر یک موارد روشن نباشد، در این خصوص موضوع از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استعلام و نظر آن سازمان در این مورد، ملاک عمل قرار می‌گیرد. قیمت‌های واحد فهرست بها تعیین کننده مشخصات و چگونگی انجام کار نیستند.

با توجه به تورم و تغییرات هر ساله در قیمت‌های مصالح، دستمزد نیروی انسانی و هزینه ماشین آلات، بهای واحد انجام کارهای عمرانی مندرج در فهرست بها نیازمند تجدید نظر است. لذا پس از انتشار اولین سری از فهرست بها، تقریبا هر ساله فهرست بهای رشته‌های مختلف تهیه و در گروه اول به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود. پس از ابلاغ هر فهرست بها، سازمان ها و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند برآورد اجرای کارهای خود را براساس آن انجام دهند. فهرست بهای سال 99 نیز در تاریخ ۲۷ اسفند ۹۸ برای تمامی رشته ها ابلاغ گردید و در دو فرمت PDF و اکسل قابل دانلود است و از همین تاریخ نیز قابل اجرا می‌باشد.

جهت دانلود فهرست بهای سال 99 در فرمت PDF برای تمامی رشته ها به جدول مراجعه فرمائید.

ردیفشرح PDF (جهت دانلود)
1رشته ابنیهدانلود
2رشته تاسیسات مکانیکیدانلود
3رشته آبخیزداریدانلود
4رشته خطوط انتقال آبدانلود
5رشته شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاببه زودی
6رشته انتقال و توزیع آب روستاییدانلود
7رشته آبیاری تحت فشاربه زودی
8رشته ساخت و ترمیم قناتدانلود
9رشته شبکه توزیع آبدانلود
10رشته چاهدانلود
11رشته سدسازیدانلود
12رشته بهره برداری و نگهداری تاسیسات آب شربدانلود
13رشته تاسیسات برقیدانلود
14رشته آبیاری و زهکشیدانلود
15رشته مرمت بناهای تاریخیدانلود
16رشته نگهداری، تعمیر روسازی و ابنیه خطوط راه آهندانلود
17رشته راهداریدانلود
18رشته راه، راه آهن و باند فرودگاهدانلود
19رشته ترمیم و بازسازی نوار حفاری در معابردانلود

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

Soroosh Safari

دیدگاهتان را بنویسید